Az iskola profilja

        • Az iskola arculata

        • Iskolánk 2003-ban vette fel Majthényi Adolf plébános, jogtudós és szabadságharcos nevét, kinek közoktatás terén kifejtett munkássága maradandó értékű községünk történelmében. Felvirágoztatta az elemi iskolát, majd később bevezette a vasárnapi iskolát. Részt vett az 1848–49-es szabadságharcban, ő irányította a nemzetőrség megszervezését Udvardon, elszántan szolgálta a szabadságot és a függetlenséget. Az ő nevéhez fűződik az udvardi Kálvária, ahol végső nyughelyét találjuk.

          Az iskola oktatói és tanulói számára Majthényi méltó példakép, hiszen mindig az igaz értékek követője volt. Bár az iskola arculata az évtizedek során sokszor változott, nevelési tervében mindig fontos szerepet töltött be az oktatás színvonalának és a nevelés hatékonyságának növelése, a nemzeti értékek továbbadása. Ennek érdekében a tanítók számos alkalommal vettek és vesznek részt szakmai továbbképzéseken, hogy mind az oktatás, mind a nevelés terén a kor követelményeinek megfelelő tudással rendelkezzenek.  Az iskola anyagi és technikai felszereltsége szintén elengedhetetlen követelmény, így minden osztályteremben hordozható számítógép segítségével elérhető a vezetékes internethálózat, továbbá kerámiatábla és vetítő biztosítja a diákok interaktív oktatását.

          A magyar iskola fő feladata a nemzeti értékek, hagyományok ápolása, ezek továbbadása. E célt szolgálja a több éve működő Tapsikoló népi tánccsoportunk és az irodalmi színpad is. Mindkét csoport színes előadásaival teszi meghittebbé ünnepeinket.

          Diákjaink évente számtalan tanulmányi versenyen vesznek részt, melyek közül a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Versenynek évente vendéglátói, az Ismerd meg a szlovák nyelvet!  c. versenynek főszervezői vagyunk. Rovásíróink, akik szintén a magyar hagyományok, az ősi magyar írás ápolását tűzték ki célul, az országos és Kárpát-medencei vetélkedőkön évről évre dobogós helyezéseket érnek el. Természettudományi – matematikai és informatikai versenyeken járási, kerületi és országos helyezéseket tudhatunk magunkénak.

          Minden évben állandó programjaink közé tartozik a színház- és könyvtárlátogatás, író-olvasó találkozó megszervezése a helyi könyvtárral együttműködve, de nem hiányoznak a hagyományos rendezvények sem, mint például a Mikulásváró, az adventi gyertyagyújtás, a pásztorjáték és a Föld napja.  

          Névadónkról minden évben megemlékezünk a Majthényi napok keretén belül. E rendezvénysorozat minden diáknak kedves, hiszen számos előadás, játék, vetélkedő és verseny kerül ilyenkor megrendezésre, amelyek által nem csak a diákok tudása gyarapszik, hanem közösségük is erősödik.

          Bízunk benne, hogy tanulóink a korszerű alapműveltség elsajátítása mellett lelki és szellemi gazdagságban is gyarapszanak, mely által harmonikus személyiséggé fejlődhetnek.